nuorodos

Kaip gauti 40 NEMOKAMŲ nuorodų

Nors SEO paslaugų neteikiame, bet pasidalinti savo sukaupta patirtimi tikrai galime. Susidėliojome keletą puslapių sąrašą, kuriame nuorodas galima gauti visiškai nemokamai, jos yra geros ir Google jas mato bei vertina teigiamai.

Kai kurie iš šių puslapių yra nuorodų katalogai, kiti – straipsnių katalogai, tačiau turėdami šį sąrašą po ranka tikrai galėsite pradėti daryti išorinį SEO. Tekstų taip pat reikės. Jei patys nelabai turite laiko ir galimybių, čia jau Rasytojas.lt rašytojų pagalba tikrai pravers, tad kreipkitės.

Beje, nuorodos turėtų būti daromos su unikaliais ir nekopijuotais tekstais. Google tikrina juos ir atitinkamai mažina nuorodos vertę. Tai ne bauda, tiesiog sugaištas laikas tam „linkui“ gauti to nevertas…

Taigi, 40 vietų, kur nereikia nieko mokėti už nuorodas:

1. About.me – tai asmeninio prisistatymo puslapis. Jame galima prisistatyti asmeniškai, pateikti savo kontaktus ir aprašyme įdėti kelias nuorodas į savo projektus su kokiu norite raktiniu žodžiu.
2. Tackk.com – puslapis skirtas publikuoti turiniui ir bendrauti su bendraminčiais.
3. Throwww.com – minimalistinis puslapis, kuriame galima tik publikuoti savo straipsnius.
4. On.lt – prestižinis nuorodų katalogas, kuris yra griežtai moderuojamas, tad nuorodos jame – labai vertingos.
5. Straipsniukatalogas.eu – straipsnių katalogas, kuriame publikuojami jūsų reklaminiai straipsniai su nuorodomis.
6. Ziu.lt – turinio agregatorius, kuriame galima pasidalinti savo turiniu. Populiarumas nustatomas pagal socialinių tinklų rodiklius.
7. 2freehosting.com – nemokamas hostingas, kuris suteikia pasirinktą subdomeną. Prieš renkantis subdomeną siūlome pasižiūrėti visų DA ir rinktis iš aukščiausių.
8. Tumblr.com – viena iš populiariausių pasaulyje nemokamų mikroblogų, kuriame galima dalintis savo turiniu rankomis ir automatiškai (pavyzdžiui, publikuoti visas Instagram nuotraukas).
9. WordPress.com – populiariausia pasaulyje nemokamų blogų kūrimo platforma.
10. Blogas.lt – lietuviška blogų kūrimo platforma. Nors ir pilna reklamos, bet nuorodos vertinamos labai gerai.
11. Blogspot.com – populiari Google valdoma blogų kūrimo platforma.
12. Webdir24.lt – lietuviškas nuorodų katalogas
13. Blog.lrytas.lt – dar viena lietuviškų blogų kūrimo platforma.
14. Blogr.lt – lietuviška blogų kūrimo platforma. Netinka grynai SEO blogams, nes yra griežtai moderuojama.
15. Storify.com – įdomus įrankis, kur turinys kuriamas surenkant jį iš kitų resursų. Rekomenduojame nuorodą, kurią norite reklamuoti panaudoti Twitterio aprašyme, o prie šio įrankio jungtis būtent su Twitter. Taip gausite „dofollow“ nuorodą, nes tekste jau apribojimai…
16. Naujausi.lt – lietuviškas nuorodų katalogas, kuris pildomas kartu su turiniu – kai dedama nuoroda, parašomas specialus turinys tam tikruose teminiuose Naujausi.lt skyriuose.
17. 7-24.lt – lietuviškas nuorodų katalogas
18. Pranesimaispaudai.lt – čia galite publikuoti savo pranešimą spaudai arba įmonės naujieną nemokamai.
19. Feedburner.com – jei turite tinklaraštį, rekomenduojame naudoti būtent čią Google tarnybą RSS srautui. Jis taip pat yra talpinamas per Feedburner.com sąsają, tad blogo įrašuose esančios nuorodos dar kartą fiksuojamos.
20. ttop.lt – twitterio vartotojų iš Lietuvos sąrašas. Būtina turėti nuorodą savo Twitterio aprašyme.
21. katalogas.eu – nuorodų katalogas.
22. www.nuorodugidas.lt – nuorodų katalogas.
23. sett.com – turinio publikavimo platforma, kurioje galima publikuoti nors ir vieną straipsnį su nuoroda.
24. Zinomas.lt – nuorodų katalogas.
25. ecatalog.lt – nuorodų katalogas.
26. e-nuoroda.lt – nuorodų katalogas.
27. Nerandu.lt – nuorodų katalogas.
28. Atradau.lt – verslo informacijos puslapis. Jis skirtas įmonėms, tad čia galima dėti tik vieną nuorodą į savo verslo puslapį. Nepamirškite kuo išsamesnio įmonės veiklos aprašymo, nes tai kartu ir klientų paieškos vieta.
29. www.w1.lt – nuorodų katalogas.
30. www.nuorodos.xb.lt – nuorodų katalogas.
31. webdir.lt – nuorodų katalogas.
32. direktorija.lt – nuorodų katalogas.
33. www.addlink.lt – nuorodų katalogas.
34. nobad.eu yra straipsnių katalogas, o katalogas.nobad.eu – nuorodų katalogas.
35. 501.lt – nuorodų katalogas.
36. Pen.io – turinio publikavimo platforma.
37. Weebly.com – pasaulinė puslapių kūrimo platforma, kurioje nuorodos yra normalios (Wix to daryti neleidžia).
38. Strikingly.com – gražus įrankis savo vieno puslapio svetainei (one page website) ir blogui.
39. W2.lt – nuorodų katalogas.
40. Wc.lt – nemokamas hostingas iš Hostinger.lt, o tada susikuriame subdomeną su wc.lt ir kuriame blogą su turiniu.

Kažką praleidome? Pasidalinkite komentaruose, gal po kurio laiko straipsnio pavadinimas pasikeis į „50 nemokamų nuorodų“ 😉 Aišku, su laiku ne visos nuorodos bus veikiančios, tad priminkite sąrašą atnaujinti naujais „žaidėjais“.

Taip pat pasidalinkite šiuo straipsniu su visais, kas domisi SEO ir bando jį daryti patys.

Patarimai verslui: 21. Nuorodų katalogai

Lietuvoje yra Online.lt ir kiti nuolaidų katalogai. Apie Online.lt jau rašėme, tačiau dabar norėtųsi pristatyti ir kitus. Jų nėra labai daug, o dėl kokybės galime ginčytis visą valandą ir jokia tiesa ginčuose neišaiškėtų… Deja, labai sunku įvertinti nuorodų katalogų kokybę. Vienas iš pagrindinių kriterijų, aišku, išlieka PageRank arba PR sutrumpintai. Jei kokybiškais laikysime tik PR4-PR6 katalogus, tokių liktų labai nedaug – vos apie 10.

Patarimas: Pasiūlykite savo puslapį bent į 10 nuorodų katalogų.

10 tik simbolinis skaičius, galima ir į 13 🙂

Kaip patalpinti savo puslapio nuorodą nuorodų kataloguose? Gana paprasta. Pirmiausiai, pasirašote savo įmonės pavadinimą. Pavyzdžiui, „Bimberta – patikima statybos bendrovė“. Tada pasirenkate 5 raktinius žodžius, kurie apibūdina jūsų veiklą. Jų prireiks keliuose kataloguose, bet ne visur. Toliau rašote aprašymą. Pirmas paragrafas – apie tai, kas esate, kokias paslaugas atliekate. Antras – kodėl esate tokie puikūs, nuostabūs, kad jus pasirinktų. Teksto gali būti apie 100 žodžių. Kai kur tiek neleidžiama, tad panaudosite tik pirmąjį paragrafą. Pasitikrinate gramatikos klaidas (tai galite pasidaryti ir internetu www.rasyba.lt). Dabar jau galite eiti į katalogus ir bandyti pasiūlyti. Ilgiausiai užtruksite, kol susirasite tinkamą kategoriją. Rinkitės 10-15 nuorodų katalogų ir sukelkite nuorodas į juos.  Užtruksite apie valandą.

Iš karto nuorodos patalpinamos tik kai kuriuose kataloguose. Kitų reikia laukti, kol administratoriai patvirtins. Tai gali užtrukti ir kelias dienas ir mėnesį.

Pateikiame sąrašą, kur galima talpinti nuorodas. Sąrašas nuolatos pildomas ir atnaujinamas.

Patalpinę nuorodas jau po kurio laiko galite stebėti per Webmaster Tools ar jos rodomos. Nuorodų iš katalogų vertė SEO prasme nuolatos mažėja, tad neverta gaišti labai daug laiko dedant į visus nuorodų katalogus. Geriau tą laiką investuokite kitiems atgalinių nuorodų gavimo būdams.

Patarimai verslui: 7. Tinklaraščių komentavimas

Mes žinome, kad tai darote 🙂 Komentuojate po Delfi.lt straipsniais ir kituose portaluose rašote, nors ir sakote, kad laiko internetui iš viso neturite. Prisipažinkite, kad skiriate ir galite skirti bent 5 minutes per dieną parašyti po komentarą.

Patarimas: Parašykite bent 1 komentarą pasivadindami savo įmonės vardu

Komentarai yra rašomi po naujienomis ir straipsniais. Rašant komentarą visada reikia įvesti savo vardą ir el. paštą. Komentuojant po tinklaraščių straipsniais galima įrašyti ir savo įmonės interneto puslapio adresą. Šie komentarai geresni, nes ant vardo yra uždedama nuoroda. Jei Jūs prekiaujate baldais, pasivadinkite „Baldų Guru“ ar „baldų ekspertu“ ir įveskite savo įmonės interneto puslapį. Taip išlaikysite anonimiškumą ir nebūsite ištrinti už tiesioginę reklamą.

komentarai

Delfi, 15min.lt ir kitų portalų komentaruose nuorodos įdėti negalima, tad parašykite savo įmonės pavadinimą. Jei komentaras bus įdomus ir kontraversiškas, skaitytojai užsimanys sužinoti, kas jį parašė ir, pamatę UAB KKKKKK pavadinimą bandys įvesti jį į paiešką, kur greičiausiai suras jūsų įmonę. Tokiu būdu bus populiarinamas ir prekės ženklas, ir atvedami keli papildomi lankytojai. Visa tai užtrunka vos 5 minutes per dieną. Per savaitę gaunate 5 komentarus, per mėnesį – daugiau nei 20.

Nuorodos, paliktos komentaruose Paieškos pozicijoms nelabai įtakoja, nes dažniausiai jų Google nevertina, tad nereiktų čia su jomis persistengti.

Patarimai verslui: 2. Pasiūlykite savo puslapį į nuorodų katalogą Online.lt

Interneto puslapis yra niekam nereikalingas, jei jis nėra randamas paieškoje. Kad ten papultumėte, reikia keleto geros kokybės nuorodų. Vienas iš būdų, kaip jas gauti yra kokybiški nuorodų katalogai. Lietuvoje geriausias ir kokybiškiausias nuorodų katalogas yra Online.lt.

Patarimas: savo puslapio adresą pasiūlykite į nuorodų katalogą Online.lt.

Tai labai paprasta. Tiesiog nueikite į nuorodų katalogą Online.lt. Susirandame nuorodą Papildymai. Įvedate keletą sakinių informacijos apie Jūsų įmonę ir savo kontaktinius duomenis ir laukiate, kada Online.lt moderatorius (Lietuvos interneto pradininkas Vladas Palubinskas) Jūsų puslapį įtrauks. Ponas Vladas – užimtas žmogus, tad nenustebkite, kad teks palaukt kurį laiką. Jis nuorodą į puslapį įdės taip, kaip jam atrodo tinkama. Būsite jam dėkingi, kad įdeda iš viso, nes norinčių yra be galo daug.

Online.lt

Ši nuoroda yra be galo vertinga. Ne dėl to, kad iš jos per metus sulauksite kokių 50 lankytojų, o todėl, kad šį nuorodų katalogą Google paieškos sistema labai vertina ne tik dėl PR6, bet ir dėl senumo bei autoriteto, kurį šis puslapis įgavo per daugiau nei 15 metų.