info@rasytojas.lt  |   +370 616 25 660  

Mūsų patirtis

Patirtis mūsų darbe yra svarbiausia. Rašymo patirtis atsiranda su laiku, rašant vis daugiau ir daugiau įvairios tematikos ir žanrų tekstų, bendraujant su skirtingais užsakovais ir partneriais. Tik nuo rašymo patirties priklauso teksto kokybė ir atlikimo laikas.

Netikime tokiu stereotipu, kaip įkvėpimas. Tai meno pasauliui būdingas taikomas terminas, o ne rašytojams profesionalams. Bet koks tekstas yra parašomas vienodai profesionaliai tiesiog tinkamai nusiteikus ir susikaupus, žinant apie savo darbo svarbą ir turint mintyje būsimą motyvaciją. Tokia būsena yra pasiekiama tik po kelerių metų intensyvaus rašytojo darbo ir praktikos.

Vieni tekstai rašomi pusę valandos, kiti – tris dienas. Esant ilgametei patirčiai, laiko planavimas tampa itin svarbiu profesionalumo rodikliu. Dėl to galime tiksliai pasakyti, kiek laiko užtruks parašyti užsakytus tekstus. Tik patyręs rašytojas gali tinkamai suvaldyti darbų srautus ir klientams pateikti tekstus laiku ir be ilgesnių delsimų. Deja, kaip ir visose kitose profesijose, rašytojo patirtis neapsaugo nuo ligos, sugedusio automobilio, artimo žmogaus netekties, interneto ryšio sutrikimų ir kitų priežasčių, dėl kurių gali vėluoti užsakytų tekstų parengimas.

Darbas tradicinėje ir interneto žiniasklaidoje Lietuvos ir tarptautiniu mastu skirtinguose projektuose taip pat turi didžiulės reikšmės. Tik dirbant su skirtingais projektais perimama daugiau patirties ir prisitaikoma prie įvairesnių darbo sąlygų. Kuklūs darbo sąlygų poreikiai tada nebeįtakoja darbų kokybės (rašytojui nereikia prabangaus biuro odiniais baldais, kad straipsnis būtų puikus).

Šiuolaikinė ekonomika diktuoja naujus rašymo patirties principus, kurie praktiškai eliminuoja darbo trukmės faktorių. Kam savo įmonės tekstus būtumėte linkę patikėti labiau: dvejus metus įvairiems leidiniams, interneto projektams ir reklamos agentūroms rašančiam studentui, ar dvidešimtį metų apie tik kriminalinius įvykius rašančiam didelio dienraščio žurnalistui? Patirties įvairiapusiškumas yra vienas svarbiausių patirties rodiklių, kuriais galime didžiuotis ir garantuoti, kad mūsų agentūros rašytojai atitinka visus profesionaliems rašytojams keliamus kriterijus.