Geros žinios visiems SEO straipsnių rašytojams, naudojantiems ChatGPT – dabar galite rašyti SEO straipsnius su nauju GPT: Lietuviški SEO straipsniai.
Jis pasiekiamas adresu: https://chatgpt.com/g/g-ZHs4AQN2d-lietuviski-seo-straipsniai
Kuo gi jis skiriasi nuo pagrindinio ChatGPT modulio?
Pirmiausiai, jis naudoja lietuvišką skyrybą. Tai reiškia, kad nebereikės taisyti visų didžiųjų raidžių pavadinimuose ir antraštėse.
Kitas svarbus momentas – po dvitaškio jis rašo iš mažosios raidės. Smulkmena, bet tai užima daug brangaus laiko taisant kiekvieną straipsnį. Tiesa, kartais ChatGPT gali ir paignoruoti šią taisyklę.
Straipsnio pradžioje yra pasiūlomi 5 skirtingi pavadinimai tam pačiam straipsniui automatiškai. Tiesa, straipsnis rašomas dažniausiai su pirmuoju. Bet visada galima pakeisti, arba paprašyti pasiūlyti dar pavadinimų variantų.
GPT turi taisyklę – panaudoti nedidelę tam tikros srities „eksperto“ citatą. Jei jos nereikia, tiesiog galėsite išmesti iš teksto.
Straipsnyje yra bent vienas numeruotas arba paprastas sąrašas, paantraštės iš karto yra suformatuotos, tad tekstą iš karto galima kopijuoti ir mesti į Word programą ar tiesiai į TVS (turinio valdymo sistemą – WordPress, Drupal ir t.t.)
Ir pabaigoje nėra tų paantraščių „Apibendrinimas“, „Išvados“, „Pabaiga“, „Santrauka“ ir pan. Lietuviškuose straipsniuose šie akademiniams rašiniams taikomi reikalavimai nelabai tinka, todėl juos pašalinome. Tiesa, kartais jis vietoj šios paantraštės panaudoja ištisinį brūkšnį, tad jį reikia pašalinti papildomai.
Kiek bandėme, ChatGPT naudoja tik lietuviškas kabutes – žodžio pradžioje apatines, o pabaigoje – viršutines.
GPT turi tekste panaudoti bent 5 paantraštes, todėl teksto ilgis praktiškai visada būna 400+ žodžių. Nebent reikia kitokios apimties. Beje, jei nurodysite 1000 žodžių, greičiausiai tiek negausite, bet tik dėl to, kad pirmiausiai jis tekstą generuoja pagal anglišką versiją, o tik tada adaptuoja lietuviškai. 1000 angliškų žodžių nelygu 1000 lietuviškų.
Pasižiūrėsime, kaip seksis juo rašyti straipsnius. Jei matysime kokių nesklandumų ar netikėtumų, bandysime juos koreguoti, kad su laiku galėtumėte šį įrankį naudoti kiekvieną dieną.
Aišku, galite pabandyti pasigaminti ir savąjį įrankį, kuriame atsispindėtų jūsų asmeninis stilius ar net keli. Tai labai naudinga, kai reikia parašyti keletą straipsnių su tais pačiais raktiniais žodžiais ir norite būti tikri, kad jie 100 procentų unikalūs ir originalūs.
Sėkmės!
P.S. ChatGPT vis dar mokosi lietuvių kalbos, todėl išvengti gramatinių ir stiliaus klaidų tikrai nepavyks. Tekstą vis tiek reikia perskaityti ir pataisyti, nes kai kurios frazės naudojamos nelabai tinkamai.
Parašykite komentarą