info@rasytojas.lt  |   +370 616 25 660  

UAB „Rašytojas“ atnaujino logotipą

Atėjo laikas ir mums atsinaujinti. Nuo 2013-jų to nedarėme, todėl praėjus 6 metams nusprendėme šiek tiek pasikeisti.

Pradėjome nuo logotipo atnaujinimo. Jei pamenate, seniau mūsų logotipas atrodė štai taip:

Dabar namelį-pieštuką keičia kiek kitoks logotipas.

Kodėl būtent taip, o ne kitaip? Gal būtų pakakę pakeisti to namelio stilistiką ir vietoje daugiabučio rašytojų namų komplekso pakaktų pilies ar tvirtovės simbolio? Deja, viskas pasisuko kiek kitokia linkme.

Kartus su logotipų kūrėjais iš Make.lt diskutavome apie logotipų kūrimą ir priėjome kelių įdomių išvadų:

  • Dabar tekstų kūrėjai pieštuką į rankas paima labai retai, todėl tas simbolis nebeatitinka darbo principų. Visi tekstų rašytojai dirba kompiuteriu. Jų pagrindinis darbo įrankis yra ne rašikliai, plunksnos, pieštukai, parkeriai, o KLAVIATŪRA. Pieštukai tegul lieka kaligrafijos meistrams, kurie gražiai ranka gali užrašyti atvirutę, diplomą, graviruoti ant įvairių paviršių. Šiuolaikiniams tekstų kūrėjams tušinukas jau yra svetimas.
  • Namas buvo pasirinktas vadovaujantis tokiu principu. Rasytojas.lt yra tekstų kūrėjų agentūra, o rašytojai dirba iš namų. Po vienu stogu subūrėme neblogą rašytojų komandą (AČIŪ, Justina, Rūta, Vytaute, Agne ir kiti mūsų rašytojai už darbą ir pasišventimą), tačiau iškilo viena problema – realiai šie rašytojai po vienu stogu niekada nebuvo ir nebus. Dabar mūsų rašytojai dirba iš Vilniaus, Kauno, Londono ir… iš tiesų nesame tikri, kur jie šiuo metu yra, nes jų realiai nesame matę. Tai globalaus verslo požymis – savo kolegas pažįstame tik iš socialinių tinklų… Dėl to namo simbolis niekaip nebeatitinka šiuolaikinės tekstų kūrėjų agentūros darbo principų.
  • Oranžinė spalva yra linksma ir gyva, o tai suteikia įspūdį, kad šis prekės ženklas yra laimingas. Problema ta, kad Rašytojas.lt laimės savo auditorijai nelabai ir suteikia, nes paslaugos yra atliekamos mūsų užsakovų vardu. Mes rašome direktorių, vadybininkų, administratorių vardu, todėl negalime girtis ir savo tekstais. Štai todėl mūsų puslapyje nerasite klientų atsiliepimų ar logotipų. Tai konfidencialu! Reiškia, ir oranžinė spalva jau nebetinka. O kokia tinka? Geriausiai į šį klausimą atsako sena lietuviškas mįslė: baltos lankos, juodos avys, kas išmano, tas jas gano. Taigi, visas raštas yra juodu ant balto parašytas. Tai mums idealiai tinka, nes ir Microsoft Word programoje yra baltas lapas ir juodos raidės (dažniausiai). Kadangi rašome dažniausiai internetui, reikalingas šioks toks spalvinis prieskonis. Dėl to ir pasirinkome mėlyną R raidę. Melsva spalva daug kam asocijuojasi su nuoroda interneto puslapyje. O juk su SEO nuorodomis mes dirbame itin aktyviai. Taigi, spalvos yra juoda, balta ir mėlyna.
  • Visos didžiosios raidės paprastai simbolizuoja garsų pasisakymą internete. Esame pakankamai gerai žinomi savoje rinkoje, todėl galime sau leisti ir šiek tiek „pašūkauti“.
  • Rašytojas ar Rašytojas.lt? Juk esame daugiausiai žinomi internete. Dėl to .lt ir atsirado logotipo vienos iš versijų gale. Jo aktyviai nenaudojame, nes tai internetui skirta versija.
  • O kur išskirtinumas ir unikalumas? Jis yra mūsų logotipe. Pasižiūrėkite dar kartelį. Kas jame ne taip? Pastabesni iš karto pastebės, kad ant Š raidės yra ne paukščiukas, o taškas. Taškas yra labai svarbus mūsų darbe. Jis visada žymi sakinio pabaigą, pastraipos pabaigą, viso teksto pabaigą. Varnelė ant lietuviškų raidžių reiškia tik mūsų kalbos išskirtinumą, tačiau ne išbaigtumą. Tai jau taško reikalas…

Mūsų logotipo kūrėjai Make.lt turėjo nemažai pasukti galvą, kaip suderinti visus šiuos momentus. Kažkas galbūt pavyko labiau, kažkam dar reiktų pasitempti. Laiko turime. Po 5 metų vėl galėsime atsinaujinti. Juk esame dinamiška tekstų kūrėjų komanda.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *