info@rasytojas.lt  |   +370 616 25 660  

DI įrankiai lietuviškiems tekstams kurti

Dirbtinio intelekto įrankių turinio kūrimui yra daugybė. Vieni jų kuria tekstus, kiti – iliustracijas, video klipus, analizuoja duomenis, kalbasi su puslapių lankytojais ir dar atlieka 17 kitų darbų vienu metu. Tik dabar mums jie nelabai įdomūs, nes norime sužinoti, kokie DI įrankiai geriausiai tinka ilgesniems tekstams rašyti. Pavyzdžiui, SEO straipsniams ar jų dalims.

Jei rašome anglų kalba, čia pasirinkimas milžiniškas. Jupiter.ai, Copy.ai, Clearcsope ir dar koks pusšimtis įvairių įrankių. O kai reikia parašyti lietuviškai, dažnai šie įrankiai parodo klaidą. Suprask, lietuviškai mes nesuprantame… Kokius įrankius naudoti, kai norime greitai ir efektyviai sukurpti ne itin įpareigojantį tekstuką?

Mokami ir nemokami DI įrankiai tekstui kurti

Nemokamai tik sūris pelėkautuose. O ir tas dar apipelijęs ir neskanus.

Šiuo metu nemokamų įrankių yra labai mažai.

  • ChatGPT 3.5
  • Aria (Opera)
  • Bard (Google)
  • Copy AI

Dar yra keletas, kur ribojamos užklausos per dieną. Vienas jų – Wordtune (3 užklausos per dieną).

Beje, ChatGPT 4 versija yra mokama, nemokamai naudotis galima tik senesne 3.5 versija.

Visi penki įrankiai rašo lietuviškai. Tik kokia jų tekstų kokybė?

Padarėme nedidelį eksperimentą. Visiems 5 davėme tą pačią komandą:

Parašyk straipsnį neformaliu stiliumi, skirtą moterims: Kaip išsirinkti auksinį vestuvinį žiedą?

Nieko neįprasto ar sudėtingo, tik stilius, auditorija ir pagrindinis raktinis žodis SEO straipsniui. Žemiau rasite rezultatus.

ChatGPT 3.5

ChatGPT 3.5 yra populiariausias DI tekstų kūrimo įrankis pasaulyje. Jis yra galingiausias ir labiausiai ištobulintas, nes už jo stovi Microsoft, kuri meta milžiniškus resursus į DI tobulinimą. Didžioji dalis moksleivių savo telefonuose jau turi ChatGPT programėlę, kuri jiems atlieka namų darbus. Atsiprašome, suklydome – padeda atlikti namų darbus 😉 Taip pat ir studentams ChatGPT labai padeda…

Kaip ši versija susitvarkė su užduotimi parašyti neapibrėžtos apimties SEO straipsnelį apie vestuvinius žiedus? Štai rezultatas:

Klaidų kiekis nuvilia. Reikės įdėti dar 15-20 minučių darbo, kad šis straipsnis būtų tinkamas publikavimui. Juo labiau, kad teks papildomai padirbėti su pavadinimu, pradžia ir pabaiga.

Copy AI

Pasaulyje (interneto rinkodaros) Copy AI yra labai gerai žinomas dėl savo išplėstinių galimybių. Jis ne tik generuoja tekstą, bet ir gali padėti valdyti projektus, tekstą redaguoti ir t.t. Iš pradžių pamatęs lietuvišką užklausą Copy AI sutriko ir parodė klaidą, tačiau vėliau baigė ožiuotis ir pateikė štai tokį „šedevrą“.

Jau antras sakinys parodė, kad toliau teksto net neverta skaityti, o tuo labiau bandyti iš jo padaryti kažką skaitomo:

Ar jaučiatės pasirengusios žingsniuoti vestuvių lazdą su mylimuoju šalia?

Rimtai? Šis tekstas atrodo parašytas kita kalba, tada dar trečia ir tik tada panaudotas automatinis Google vertėjas. Kitaip paaiškinti tokio žodžių kratinio neįmanoma… Deja, bet šis įrankis Lietuvos rinkai nelabai tinka, nors angliškai rašo tikrai neblogai.

Bard

Google Bard tik neseniai pasirodė su didelėmis ambicijomis – konkuruoti su Microsoft ir jos remiamu ChatGPT. Lietuviška versija atsirado neseniai ir, tiesą pasakius, jau stebina savo kokybe. Štai rezultatas:

Straipsnis beveik be pradžios ir tikrai su prasta pabaiga, tačiau reiktų prisiminti, kad DI įrankiai rašo kaip vienuoliktokai – jau turi kažkokį suvokimą apie pasaulį, dar trūksta patirties ir laiko parašyti tą 300+ žodžių tekstuką. Maloniai stebina dar pora dalykų. Vienas jų – lietuviška skyryba. ChatGPT pavadinimus ir pastraipų pavadinimus rašo didžiosiomis raidėmis, prideda dvitaškių kur nereikia, tuo tarpu Bard rašo tvarkingai, atsižvelgdamas į lietuviškos skyrybos taisykles.

Kitas pagirtinas dalykas – teksto formatavimas. Tiesa, kartais tiek Boldo nereikia, tačiau tai vis geriau, nei nieko.

Pliusas ar minusas (dar neapsisprendėme) yra tai, kad Bardas pateikia keletą rezultatų iš paieškų su nuorodomis į šaltinius. Grynas vargas juos paskui redaguoti, nes pasirinkimas būna gana keistas.

Iš esmės tai tikrai kokybiškas ir lietuviškiems tekstams gana pritaikytas sprendimas.

Wordtune

Pagrindinė Wordtune problema – 3 užklausos per dieną. Nors teksto redagavimui skirta daugiau laisvės, su nemokama versija galima paruošti 3 straipsnius. Neribotas užklausų skaičius yra mokamas, tai kainuoja 15 JAV dolerių mėnesiui – pigiau nei 20 dolerių kainuojanti ChatGPT4 versija. Kaip Wordtune pavyko susitvarkyti su užduotimi?

Gramatinių klaidų nemažai, skyryba nelietuviška, tačiau teksto kokybė pakankamai nebloga. Tiesa, formatavimo taip pat nėra, tad prie tokio straipsnio teks padirbėti papildomai.

Aria

Aria yra Operos naršyklės dirbtinio intelekto įrankis. Atsisiuntę Operos naršyklę turėtumėte pasirinkti priedą ir tada galima naudotis. Beje, tarp pasirenkamų priedų yra ir ChatGPT, tad galima paleisti juos dirbti kartu. Jei norite ir trečio, galima prisijungti ir ChatSonic įrankį, kuris dirba ChatGPT4 pagrindu, tačiau nemokamai leidžia sugeneruoti tik 10 000 žodžių. Tai yra 20-25 neilgus straipsnius.

Pasižiūrėkime, ką prirašė Aria:

Kažkur labai matytas rašymo stilius. Toks jausmas, kad naudojamas tas pats tekstų kūrimo varikliukas. Kas tokį siūlo? Teisingai, ChatGPT. Po daugybės tekstų jau matosi tam tikri kūrimo principai ir tvarka, tad galima atskirti, kur tekstas surašytas gyvo žmogaus, o kur – dar vieno DI įrankio.

ChatGPT4

DI įrankių kuriamų tekstų kokybė skiriasi priklausomai nuo to, ar mokama versija, ar nemokama. Štai jums ir įrodymas – komercine versija generuotas straipsnis:

Kažkodėl jis trumpesnis, nes ChatGPT3.5 versija sukurptas straipsnelis, tačiau gražiau formatuotas. Nors ir skyryba nelabai lietuviška.

Ar verta mokėti 20 dolerių per mėnesį? Jei rašoma yra daug, tada verta. Juo labiau, kad kiti įrankiai naudoja tą patį varikliuką, tad greičiausiai gausite panašios struktūros ir stilistikos tekstus.

Verdiktas – naudokite 2 DI įrankius vienu metu

Jei reikia SEO straipsnio, kuris būtų bent šiek tiek skaitomas, naudokitės dviem sprendimais vienu metu. Straipsnį išskaidykite į 2-3 dalis, o tada tas dalis duokite parašyti skirtingiems įrankiams. Gali būti labai įdomus eksperimentas. Pasirinkite tas dalis, kurios bus priimtinesnės.

Dirbtinis intelektas dar tik mokosi. ChatGPT naudoja duomenis, gautus iš atvirų šaltinių iki 2023 metų pavasario. Google Bardas moka informacijos pasiieškoti internete naudodamas paiešką. Abiem atvejais informaciją reikia patikrinti, todėl visais atvejais rašytojas turės įdėti nemažai darbo, kol iš generuotas straipsnis teks parašytu straipsniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *