info@rasytojas.lt  |   +370 616 25 660  

Patarimai verslui: 14. DUK video

Tikriausiai klientai į jus kreipiasi su daugybe klausimų. Tie klausimai kartojasi ir kartais net pykstate, kai reikia vėl ir vėl į juos atsakinėti… Tai „užknisa“ visus – ir vadovus, ir administraciją ir pačius darbuotojus. Atsakykite į tokius besikartojančius klausimus kartą ir visiems laikams. Kai dar vienas klientas kažko paklaus, liepkite jam pasižiūrėti atsakymą internete. Taip, būtent pasižiūrėti, o ne perskaityti, nes, kai pasiūlai kažką pasiskaityti, klientas to dažniausiai nepadaro dėl laiko stokos. 2-3 minučių trukmės video yra kur kas informatyvesnis.

Patarimas: į klientų klausimus atsakykite video formatu.

Ko reikia, kad visas šis būdas būtų naudingas ir veiksmingas? Pirmiausiai atsidarykite Youtube.com paskyrą įmonės vardu. Visus video, kuriuos įkelsite bus galima pasiekti adresu youtube.com/jusuimone.

Kitas žingsnis – susiorganizuokite kamerą. Galima ir telefonu, bet jį nelabai patogu pastatyti priešais už 2 metrų, kad matytųsi klausimus atsakinėjantis žmogus iki pusės. Kamera turėtų filmuoti HD kokybe. Tai jau sugeba padaryti ir 200 litų kainuojantys fotoaparatai, kuriuos namie turi visi.

Pasiruoškite klausimą ir atsakymą. Jei reikia, parepetuokite atsakymą. Jei reikalinga vaizdinė medžiaga, tiesiog nusipieškite ant lapo, kurį parodysite kalbėdami. Tada pradėkite filmuoti. Pirmiausiai prisistatykite, kas toks esate – „Sveiki, aš sesu Jonas, UAB „Jūsų įmonė“ dirbu projektų vadovu. Šiandien norėčiau atsakyti į mūsų klientų dažnai užduodamą klausimą…“ Tada perskaitote klausimą. Galite paminėti, kas jį uždavė ir iš kur. Pavardžių nebūtina minėti. Tada atsakote į klausimą. Stenkitės atsakinėti ne ilgiau kaip 3 minutes, nes žmonėms nusibos žiūrėti. Retais atvejais galima ir ilgiau, bet pasistenkite, kad atsakymas būtų įdomus ir ne monotoniškas su įvairia vaizdine medžiaga. Video pabaigoje paminėkite, kad informaciją apie „Jūsų įmonės“ teikiamas paslaugas galima rasti interneto puslapyje www.jusuimone.lt. Viskas, video paruoštas. Galite jį redaguoti su nemokama Windows Live Movie Maker programa, kuri yra visuose Windows OS kompiuteriuose. Galite iš karto kelti į Youtube. Ten galite nukirpti pradžią ir pabaigą – uždėti titrus su klausimu, pristatyti savo darbuotoją, kuris atsakinėja į klausimą ir, žinoma, įdėti aktyvią nuorodą į savo puslapį.

Paruošti vieną video užtruksite iki valandos.

Norite pasižiūrėti, kaip toks video atrodo? Lietuviškų nelabai pavyko rasti, tad pristatome Google paieškos inžinieriaus Matt Cutts atsakymą į klausimą angliškai:

Įrašo “Patarimai verslui: 14. DUK video” komentarų : 1

  1. […] medžiaga – tai video, kuriuos darote patys. Beje, apie klausimų atsakymų video jau rašėme – tai puikus pavyzdys vienam turinio vienetui. Taip pat įvairios prezentacijos ir […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *