Lietuvoje yra Online.lt ir kiti nuolaidų katalogai. Apie Online.lt jau rašėme, tačiau dabar norėtųsi pristatyti ir kitus. Jų nėra labai daug, o dėl kokybės galime ginčytis visą valandą ir jokia tiesa ginčuose neišaiškėtų… Deja, labai sunku įvertinti nuorodų katalogų kokybę. Vienas iš pagrindinių kriterijų, aišku, išlieka PageRank arba PR sutrumpintai. Jei kokybiškais laikysime tik PR4-PR6 katalogus, tokių liktų labai nedaug – vos apie 10.

Patarimas: Pasiūlykite savo puslapį bent į 10 nuorodų katalogų.

10 tik simbolinis skaičius, galima ir į 13 🙂

Kaip patalpinti savo puslapio nuorodą nuorodų kataloguose? Gana paprasta. Pirmiausiai, pasirašote savo įmonės pavadinimą. Pavyzdžiui, „Bimberta – patikima statybos bendrovė“. Tada pasirenkate 5 raktinius žodžius, kurie apibūdina jūsų veiklą. Jų prireiks keliuose kataloguose, bet ne visur. Toliau rašote aprašymą. Pirmas paragrafas – apie tai, kas esate, kokias paslaugas atliekate. Antras – kodėl esate tokie puikūs, nuostabūs, kad jus pasirinktų. Teksto gali būti apie 100 žodžių. Kai kur tiek neleidžiama, tad panaudosite tik pirmąjį paragrafą. Pasitikrinate gramatikos klaidas (tai galite pasidaryti ir internetu www.rasyba.lt). Dabar jau galite eiti į katalogus ir bandyti pasiūlyti. Ilgiausiai užtruksite, kol susirasite tinkamą kategoriją. Rinkitės 10-15 nuorodų katalogų ir sukelkite nuorodas į juos.  Užtruksite apie valandą.

Iš karto nuorodos patalpinamos tik kai kuriuose kataloguose. Kitų reikia laukti, kol administratoriai patvirtins. Tai gali užtrukti ir kelias dienas ir mėnesį.

Pateikiame sąrašą, kur galima talpinti nuorodas. Sąrašas nuolatos pildomas ir atnaujinamas.

Patalpinę nuorodas jau po kurio laiko galite stebėti per Webmaster Tools ar jos rodomos. Nuorodų iš katalogų vertė SEO prasme nuolatos mažėja, tad neverta gaišti labai daug laiko dedant į visus nuorodų katalogus. Geriau tą laiką investuokite kitiems atgalinių nuorodų gavimo būdams.